Pojištění, která jako majitelé domácnosti oceníte

Žijeme v době komfortu a blahobytu, které nám mohou generace před námi jen tiše závidět. Na druhou stranu se ovšem mnohem častěji dostáváme do situací ohrožujících majetek náš i druhých osob.

Pojištění, která jako majitelé domácnosti oceníte

Jak se proti případným škodám efektivně bránit? Pomůže jedině dokonalá prevence, které dosáhnete díky několika typům pojištění. Ty nejzásadnější finanční produkty pro vaši domácnost si představíme v následujících řádcích.

Pojištění občanské odpovědnosti a proč se vyplatí

Většina z vás se jistě setkala s termínem „pojištění proti blbosti“. Odborně se tento finanční produkt nazývá pojištění odpovědnosti za škodu, což dokonale vystihuje jeho pravou podstatu. Pro lepší pochopení si uveďme konkrétní příklad. Před odchodem do zaměstnání zapomenete utáhnout kohoutek s vodou a než se vrátíte domů, omylem vytopíte sousedy. V takové chvíli jde náhrada škod samozřejmě za vámi. Pokud se nechcete zadlužit do konce života, musíte na takové situace myslet dopředu a sjednat si výše zmíněné pojištění.

Domácnost samozřejmě neohrožujeme jenom my samotní, ale také různé katastrofické scénáře, které nedokážeme dopředu ovlivnit. V zásadě se jedná hlavně o zkraty v elektromotorech, rozbití skla z jakékoli příčiny, povodně, požáry, vichřice a další podobné události. Díky pojištění majetku můžete mnohem klidněji spát, protože kdyby náhodou k něčemu podobnému došlo, škody půjdou na účet pojišťovny.

Nejlepší je kombinace obou pojištění najednou

Rizika číhají na každém kroku a kdybychom měli dát na všechna doporučení finančních poradců, kromě různých druhů pojištění bychom neplatili nic jiného. Dá se to ovšem jednoduše obejít. Ideálním řešením je kombinovat různé produkty dohromady. Pojištění majetku a odpovědnosti v jednom balíčku nabízí například pojišťovna ERGO, na jejíchž oficiálních internetových stránkách dozvíte ještě mnohem více podrobností.

Přehled všech článků

Archiv článků

27. 03. 20 Pojištění, která jako majitelé domácnosti oceníte

09. 05. 18 Vyklízení pozůstalostí Brno

06. 03. 18 Virtuální kancelář a její výhody

05. 02. 18 5 tipů, jak ušetřit za plyn

Liberecký kraj se nachází na severu České republiky nedaleko známého Národního parku Krkonoše. Prostředí Vám nabízí kromě městské turistiky, především horskou a vysokohorskou turistiku v létě a nezapomenutelnou lyžovačku v zimě. Pobyt v Krkonoších si můžete dopřát během celého roku. Pokud jste v Krkonoších už byli, výlet si můžete udělat do Jizerských hor. Zadejte si Vaše požadavky do filtrů na stránce ubytování v Jizerských horách a vyberte si ubytování, které bude vyhovovat všem Vašim požadavkům. Pokud se chystáte raději poznávat město Liberec s rodinkou, doporučujeme Vám návštevu ZOO Liberec. Ubytování v Liberci naleznete na portálu MegaUbytko. Přejeme příjemnou dovolenou.

Pořiďte si ideální bydlení v Praze 9 – moderní, pohodlné a v souladu s přírodou. Váš nový domov na Proseku čeká!

Novostavby, reality od Faraon reality Praha.

-->