5 tipů, jak ušetřit za plyn

Žijeme v době, kdy se lidé snaží ušetřit každou korunu a v případě výdajů za energie to platí asi dvojnásob. Existuje hodně možností, jak docílit úspory, a v některých případech můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Přinášíme Vám proto 5 tipů, které Vám poradí, jak za plyn ušetřit.

 5 tipů, jak ušetřit za plyn

Ilustrační foto, zdroj: Reality v kraji.cz

Nechte se inspirovat a uvidíte, že cena plynu není to jediné, co ovlivňuje Vaše náklady a že snížit alespoň o trochu výdaje za plyn není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. 

1. Máte zastaralý kotel? Zbavte se ho.

Technologie se neustále vyvíjí, moderní plynové kotle ať už kondenzační nebo průtokové Vám dokáží ušetřit až 30 % plynu. Může se to zdát neuvěřitelné, ale se starým plynovým kotlem opravdu protopíte výrazně víc než byste museli. Je to sice počáteční investice, ale snadno si spočítáte, že se Vám díky úspoře brzy vrátí. Nový kotel navíc můžete u řady prodejců se slevou, takže počáteční investice ani nemusí být tak velká, jak se obáváte. 

2. Přemýšlejte o solární energii.

V případě, že doplníte Vaši kotelnu o solární systém, můžete tak zdarma získat i 40 % energie na vytápění a ohřev vody. Je to opět řešení vyžadující určitou vstupní investici, nicméně návratnost Vašich peněz je i v tomto případě poměrně rychlá. Navíc stále existují možnosti využití dotací či různých příspěvků na pořízení solárního systému, takže úspora ve Vašem rodinném rozpočtu bude takřka okamžitá.

3. Zateplete dům - sníží to Vaše náklady na topení.

Kvalitním zateplením zamezíte úniku tepla a můžete tak ušetřit až 70 % energií. Tuhle možnost oceníte obzvlášť pokud máte starší dům se silnými zdmi. Díky dotacím navíc můžete získat zpět až 60 % nákladů, které jste do zateplení investovali. Pokud se rozhodnete pro tuhle možnost, přemýšlejte i nad výměnnou oken, jelikož právě špatnými a starými okny uniká často další zančná část tepla.

4. Změňte dodavatele plynu a neplaťte víc, než musíte.

Změna dodavatele nevyžaduje žádnou investici a pouhým přechodem k výhodnějšímu dodavateli se cena plynu může snížit o 3 - 8 %. Změnit dodavatele může každý, je to rychlé a jednoduché a můžete tak ušetřit i několik tisíc korun ročně. Změnu navíc můžete provést velice snadno přes internet.

5. Zavírejte dveře.

Může se to zdát banální, ale zavírání dveří do jednotlivých místností opravdu pomáhá. Zavíráním dveří ať už do pokojů nebo na chodbu ušetříte ročně překvapivě velkou částku. Teplý vzduch se drží v místnosti a nikde Vám neuniká. Největší úsporu v tomto případě pak zaznamenají především velké domy a byty s velkými chodbami.

Přehled všech článků

Archiv článků

27. 03. 20 Pojištění, která jako majitelé domácnosti oceníte

09. 05. 18 Vyklízení pozůstalostí Brno

06. 03. 18 Virtuální kancelář a její výhody

05. 02. 18 5 tipů, jak ušetřit za plyn

Liberecký kraj se nachází na severu České republiky nedaleko známého Národního parku Krkonoše. Prostředí Vám nabízí kromě městské turistiky, především horskou a vysokohorskou turistiku v létě a nezapomenutelnou lyžovačku v zimě. Dovolenou v Krkonoších si můžete dopřát během celého roku. Rezervujte si ji na stránce ubytování Krkonoše. Pokud jste v Krkonoších už byli, výlet si můžete udělat do Jizerských hor. Zadejte si Vaše požadavky do filtrů na stránce ubytování Jizerské hory a vyberte si ubytování, které bude vyhovovat všem Vašim požadavkům. Pokud se chystáte raději poznávat město Liberec s rodinkou, doporučujeme Vám ZOO Liberec, ubytování v jejím okolí naleznete na stránce ubytování Liberec. Přejeme příjemnou dovolenou.

Byty Praha - prohlédněte si plánované bytové projekty v Praze od Finepu.

Novostavby, reality od Faraon reality Praha.

Navštivte město Liberec a prožijte příjemnou dovolenou s Vašimi blízkými. Ve městě Vám doporučujeme navštívit ZOO Liberec, botanickou zahradu, Dinopark nebo vyhlídkovou věž Ještěd. Stačí si rezervovat ubytování Liberec a vydat se na výlet. Na portálu Hauzi si umíte vyfiltrovat cenu ubytování, jeho vybavení a také typ ubytování. Vyberte si to Vaše ubytování v Liberci a zažijte skvělou dovolenou.

-->