Bez plynu se neobejdeme - můžeme za něj ale platit méně?

Řada českých domácností by bez plynu mohla fungovat jen velmi obtížně. Obzvlášť pokud plyn používáte i k vytápění, jste na něm, dá si říct, závislí.

Bez plynu se neobejdeme - můžeme za něj ale platit méně?

obrázek není k dispozici

Závislost na plynu se nepříjemně promítne do Vašich celkových výdajů. Plyn není zadarmo a obzvlášť topná sezóna se může pěkně prodražit. Zbavit se závislosti na plynu asi není ve většině případů reálné a i kdyby ano, nahradí jej jiná podobně drahá alternativa. Možnosti, jak ušetřit za plyn ale přesto existují. Každý dodavatel plynu prodává plyn za svoji cenu a ceny jednotlivých dodavatelů se od sebe často velmi výrazně liší. Pokud Váš dodavatel nepatří k těm nejlevnějším, můžete od něj klidně odejít a vybrat si takového dodavatele, který Vám bude vyhovovat. Úspora, které takto dosáhnete může být často i několik tisíc korun ročně a to rozhodně není zanedbatelné.


Online kalkulátor plynu - rychlý přehled o cenách

Poznat, který dodavatel je ten nejlevnější není nic složitého, stačí využít nějaký online kalkulátor plynu a během několika okamžiků se sami snadno zorientujete v cenách dodavatelů plynu ve Vašem okolí. Pak už stačí jen vybrat toho nejlevnějšího a požádat o převod. Nemusíte ani nikam chodit, vše potřebné vyřeší nový dodavatel za Vás a nezbytné smlouvy podepíšete doma a pošlete novému dodavateli poštou. Změna dodavatele plynu Vás nebude vůbec nic stát, takže šetřit díky levnější ceně plynu začínáte prakticky ihned.

Nemusíte se bát, že Vás nový dodavatel chce jen nalákat na výhodnou cenu, kterou za pár měsíců výrazně zvedne. Změnit dodavatele plynu totiž můžete v podstatě kdykoli, takže jen stačí čas od času použít kalkulátor plynu např. zde a hned víte, kolik byste mohli ušetřit přechodem k jinému dodavateli plynu. Podobnou praxi můžete vyzkoušet i u dodavatele elektřiny. Vhodnou volbou dodavatelů energií můžete reálně uspořit i tisíce korun ročně.

Přehled všech článků

Archiv článků

27. 03. 20 Pojištění, která jako majitelé domácnosti oceníte

09. 05. 18 Vyklízení pozůstalostí Brno

06. 03. 18 Virtuální kancelář a její výhody

05. 02. 18 5 tipů, jak ušetřit za plyn

Liberecký kraj se nachází na severu České republiky nedaleko známého Národního parku Krkonoše. Prostředí Vám nabízí kromě městské turistiky, především horskou a vysokohorskou turistiku v létě a nezapomenutelnou lyžovačku v zimě. Dovolenou v Krkonoších si můžete dopřát během celého roku. Rezervujte si ji na stránce ubytování Krkonoše. Pokud jste v Krkonoších už byli, výlet si můžete udělat do Jizerských hor. Zadejte si Vaše požadavky do filtrů na stránce ubytování Jizerské hory a vyberte si ubytování, které bude vyhovovat všem Vašim požadavkům. Pokud se chystáte raději poznávat město Liberec s rodinkou, doporučujeme Vám ZOO Liberec, ubytování v jejím okolí naleznete na stránce ubytování Liberec. Přejeme příjemnou dovolenou.

Prodej bytu Barrandov - prohlédněte si unikátní bytový projekt Kaskády Barrandov.

Novostavby, reality od Faraon reality Praha.

Navštivte město Liberec a prožijte příjemnou dovolenou s Vašimi blízkými. Ve městě Vám doporučujeme navštívit ZOO Liberec, botanickou zahradu, Dinopark nebo vyhlídkovou věž Ještěd. Stačí si rezervovat ubytování Liberec a vydat se na výlet. Na portálu Hauzi si umíte vyfiltrovat cenu ubytování, jeho vybavení a také typ ubytování. Vyberte si to Vaše ubytování v Liberci a zažijte skvělou dovolenou.

-->